lennaplace
bio categories archive contact

EDO KIN

food

Dobré ránko :-) Sedím v práci a snažím sa dnes všetko stihnúť, aby som si mohla večer dopriať poriadny tréning. V sobotu mal kamarát narodeniny a tak sme navštívili EDO KIN japonskú reštauráciu v Piešťanoch. Začali sme malým predjedlom, ktoré sme si podelili a ďalej som pokračovala s grilovaným tofu, zeleninou a jazmínovou ryžou. Jedlo bolo skvelé! Japonské jedlo som chutnala po prvýkrát a určite sa tam niekedy vrátim skúsiť aj iné špeciality. No musím povedať, že jedlo bolo drahšie ako som očakávala. Ale tak, keď sa oslavujú narodeniny, tak by si človek mal dopriať, no nie? :-) Dali sme si pár drinkov a potom šup tancovať. Boli sme skvelá partia ľudí a celý večer sme sa smiali a tancovali. Presne ako sa na narodeninovú oslavu patrí. Ba dokonca, v bare, v ktorom sme strávili noc práve oslavovali prvé narodeniny od vzniku, takže nás čakali drinky a jedlo zadarmo haha :-D V nedeľu som plánovala pózovať pred objektívom a nafotiť outfit, no žiaľ sa mi ťažšie vstávalo :-D, takže nič sa nekonalo, iba upratovanie domu a žehlenie. Potom sme sa šli nachvíľu prejsť a spať :-) Aj keď je pondelok a väčšina z nás tento deň neznáša, ja Vám aj tak prajem, aby ste ho prežili úspešne a nech je rýchlo za nami!

Translation: Good morning :-) I´m sitting in the office trying to get everything done until I will go to do some workout. My friend had a birthday on Saturday and we went to EDO KIN Japanese restaurant. We started with a starter that we shared and then I continued with a tofu, vegetable and a jasmine rice. It was delicious! I tried Japanese cuisine for the first time and I will probably get back there again. The restaurant was too expensive that I expected, but it was a birthday dinner so that´s ok, right? :-) We had some drinks and then went partied. We were a great group of people, danced and laughed all night. The bar we stayed at also celebrated their birthday so we had a food and drinks there for free haha :-D I planned to shoot an outfit on Sunday but I was too tired to even go out. So my Sunday ended up with cleaning a house and then I took a little walk. Even though it´s Monday and most of you hate this day, I wish you a great day!

Graduation

Uncategorized

Ahoj :-) Včerajšie promócie mám za sebou a dnes hor sa späť do práce. Ako vidíte, mám na sebe kvetovanú sukňu, a bielu blúzku. Nakoľko bola ešte zima, tak na fotenie som si musela dať aj bundu, aby som nezamrzla. Ale inak sme na ceremónii mali oblečené taláre s čiapkami. Keď bolo po všetkom zobrala som svoju rodinu na obed a bola som vďačná, že tie emócie prežívali so mnou a že pri mne stáli celých 5 rokov <3 Bude mi smutno za školou (áno, chodila som tam rada najmä kvôli skvelej partii :-)) Bola to super skúsenosť a ja som rada, že som tie roky strávila práve v Brne. Cez víkend sa chystám nafotiť aj nejaký ten outfit ;-) ak vykukne konečne slniečko, pretože zatiaľ to tu nevyzerá na slnečné počasie haha :D Majte krásny víkend :-)

Translation: Hey :-) I was at the graduation ceremony yesterday and today I´m working as hell. I wore this nice skirt with a blouse and jacket of course because of the cold weather. We wore black talar and a kind of hat at the ceremony. When the ceremony was over we took a few pics and went for lunch with my parents and bf and I´m so glad they were there with me and support me all the time. I will miss my university because of a great people :-) It was a great experience and I´m happy to spent last 5 years at Brno city. I want to shoot some outfit during the weekend so hopefully the weather will get better, because it´s grey outside all day. :-/ Have a lovely weekend :-)

Ski trip

Uncategorized

Ahojte všetci ! Včera som sa vrátila z lyžovačky, ale poviem Vám, hneď by som sa tam vrátila. Boli sme na Roháčoch, ako aj minulý rok a opäť som si to užila. Počasie nám vyšlo na výbornú, snehu bolo až až a okrem lyžovania sme navštívili každý večer aj wellness na uvoľnenie svalov :-) Lyžovačku som našťastie prežila v zdraví a môžem sa plná energie vrhnúť do nového týždňa. Tento týždeň ma čakajú aj promócie, a tak pátram v skrini po nejakom vhodnom outfite, ktorý by som si mohla pod ten čierny habit obliecť :-D Ako ste trávili víkend vy?

Translation: Hi everyone ! I got back home from the ski trip yesterday but I would like to stay few more days. We went to Roháče and it was so nice to be there again after a year. The weather was nice and we also went for some SPA to relax :-) I´m happy we ended up this trip without any fracture haha and I can step into the new week energised. I will have the graduation ceremony this week so I´m looking for some suitable outfit ATM which I can wear under that terrible habit :-D How was your weekend?

Cheesecake

food

Ahojte :-) Ako sa dnes máte? Včera som si bookla lyžovačku na poslednú chvíľu tak poletujem po dome a balím kufre, pretože zajtra ráno vyrážame. Ako som Vám včera sľúbila, tak dnes Vám prinášam recept na tento jednoduchý a chutný cheesecake ;-) Budeš potrebovať: korpus: 250g sušienok (dala som bebe kekse) 1-2 vajcia 100g roztopeného masla 2PL kakaa 2PL medu plnka: 500g tvarohu 1 biely jogurt 2 vajcia 250g mascarpone Na zdobenie: maliny a želatína. Sušienky rozdrtíme, pridáme vajcia, maslo, kakao a med. Zmes dáme do okrúhlej formy a udlabeme prstami. Z tvarohu, jogurtu, vajec a mascarpone vymiešame plnku a dáme na cesto. Pečieme 60 min. na 180°C. Po dopečení naukladáme maliny a zalejeme želatínou :-) A máte hotovo! Tak a teraz sa už musím vrátiť späť k baleniu :-) Pekný večer !

Translation: Hi guys :-) How are you today? I booked a ski trip yesterday so I´m packing all the stuff ATM. We are leaving tomorrow morning to hit the slope! Here is the recipe of my cheesecake I made during the weekend. It´s easy and tasty ;-) Ingredients: dough 250g cookies 1-2 eggs 100g butter 2 tbsp cocoa 2tbsp honey filling 500g curd 1 youghurt 2 eggs 250g mascarpone Mix cookies, eggs, butter, cocoa and honey together. Put it into the baking form. Then mix all ingredients you need for filling and put it into the dough. Heat the oven at 180°C and bake for 60 minutes. After that just top it with berries and gelatin and then you are done :-) Good night :-)

The End

Uncategorized

Ahojte :-) Je to už nejaký ten čas, čo som s Vami komunikovala, ale môj dôvod odmlky bol kvôli učeniu sa a sústredeniu sa na dokončenie Výšky. A... podarilo sa ! :-) Moja 5,5 ročná tour je na konci a ja sa môžem znovu nadýchnuť a venovať sa veciam, čo ma bavia naplno. Ak premýšľate nad tým, či ísť na Vysokú školu, za mňa vravím choďte do toho! Ja som spoznala množstvo skvelých ľudí a zažila kopec srandy, zážitkov, ktoré si so sebou ponesiem v spomienkach celý svoj život <3 Som happy jak dva grepy, že už to mám za sebou (mám na mysli všetko to učenie) a preto si pripíjam na úspech. Zajtra Vám sem hodím svoj prvý cheescake v živote, ktorý čuduj sa svete aj chutil aj som dostala pochvalu :-D Prajem Vám ešte pekný utorkový večer ;-)

Translation: Hi babes :-) It´s a while since I talked to you last time, but the reason was that I studied hard for my final exam. Aaand.. I made it ! :-) I finished my 5,5 year tour and I can breathe again and do what I want to do. If you´re thinking about going to University, just do it ! I met amazing people and had soo much fun <3 I´m happy that it´s finally over (studies not parties)! I also made a cheescake during the weekend so I will post my recipe tomorrow. Stay tuned ;-) Have a great evening ;-)